Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.08.2013, sygn. ITPP3/443-259/13/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-259/13/MD
Stawka podatku mająca zastosowanie do usług spedycji międzynarodowej oraz sposób ich dokumentowania.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 maja 2013 r. (data wpływu 24 maja 2013 r.), uzupełnionym w dniu 8 sierpnia 2013 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku mającej zastosowanie do usług spedycji międzynarodowej oraz sposobu ich dokumentowania - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 maja 2013 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 8 sierpnia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku mającej zastosowanie do usług spedycji międzynarodowej oraz sposobu ich dokumentowania.
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka świadczy kompleksowe usługi spedycyjne w ruchu międzynarodowym oraz krajowym. Na chwilę obecną ma kontrahenta, którego siedziba firmy zarejestrowana jest w Szwajcarii, przy czym kontrahent ten nie ma w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Wszystkie faktury dotyczące świadczonych usług Spółka wystawia na firmę (odbiorcę) ze Szwajcarii. Świadczenie usług dla ww. kontrahenta odbywa się w oparciu o zlecenia na konkretne przewozy kontenerów z portów w Polsce do miejsca przeznaczenia w Polsce wskazanego przez kontrahenta. Ponadto Spółka wykonuje szereg czynności pomocniczych, które są niezbędne do wykonania głównego zadania, czyli transportu. Usługi pomocnicze oraz transport składają się na usługi spedycyjne w świetle polskiego Kodeksu Cywilnego (art. 794 § 1) i są to:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right