Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2013, sygn. ITPB3/423-113/13/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-113/13/MK
Czy Udziałowiec będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego w związku z wygaśnięciem należności odsetkowej od Dłużnika w wyniku konfuzji - podwyższenia kapitału zakładowego poprzez konwersję wierzytelności odsetkowej na kapitał w drodze niepieniężnej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, że stanowisko Spółki, przedstawionewe wniosku z dnia 27 lutego 2013 r. (data wpływu 11 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości powstania przychodu podatkowego w związku z wygaśnięciem należności odsetkowej od Dłużnika w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego poprzez konwersję wierzytelności odsetkowej na kapitał w drodze niepieniężnej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 marca 2013 r. wpłynął do tut. organu wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości powstania przychodu podatkowego w związku z wygaśnięciem należności odsetkowej od Dłużnika w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego poprzez konwersję wierzytelności odsetkowej na kapitał w drodze niepieniężnej (aportu).
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.
Spółka działająca pod firmą XX Sp. z o.o. (dalej: XX lub Pożyczkodawca) udzielała w minionych okresach pożyczek spółce pod firmą ZZ Sp. z o.o (dalej ZZ" lub Pożyczkobiorca"). Spółki te są podmiotami powiązanymi w rozumieniu przepisów prawa podatkowego (100% udziałów w ZZ należy do XX).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right