Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2013, sygn. ITPB2/436-70/13/DSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/436-70/13/DSZ

Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym, w przypadku gdy sprzedaż na rzecz Wnioskodawcy Nieruchomości nie podlega w części dotyczącej Budynku opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaż Budynku podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 kwietnia 2013 r. (data wpływu do tut. organu: 19 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy sprzedaży jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy sprzedaży.

W przedmiotowym wniosku Przedstawione zostało następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza nabyć od Gminy Nieruchomość, zabudowaną budynkiem Centrum Handlowego. Nieruchomość stanowi własność Miasta.

Wnioskodawca jest aktualnie dzierżawcą Nieruchomości na podstawie umowy dzierżawy zawartej z Miastem w dniu 10 września 1996 r. na czas oznaczony 30 lat, w celu wybudowania i prowadzenia obiektu handlowo usługowego (Umowa Dzierżawy). Umowa Dzierżawy przewiduje m.in. (§ 5 tej umowy), że w stosunku między stronami umowy, dzierżawca jest wyłącznym właścicielem nakładów poczynionych na realizację zadania, dla którego niniejsza umowa jest zawarta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00