Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2013, sygn. ITPB2/436-31/13/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/436-31/13/TJ
Opodatkowanie cash poolingu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2013 r. (data wpływu 18 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka" lub Wnioskodawca"), wraz z innymi podmiotami z grupy kapitałowej zamierza przystąpić do usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową. Usługa świadczona będzie przez Bank mający siedzibę w Danii, działający również poprzez swoje oddziały zlokalizowane w poszczególnych krajach w tym w Polsce (dalej łącznie jako: Bank"), na rzecz podmiotów powiązanych z grupy kapitałowej (dalej jako Grupa kapitałowa"), w której skład wchodzi Spółka.
Usługa kompleksowego zarządzania płynnością finansową będzie stanowić element umowy ramowej dotyczącej usług kompleksowego zarządzania środkami finansowymi (ang. Group Cash Management Agreement, dalej jako: Umowa Ramowa") zawartej pomiędzy W. AS a Bankiem działającym poprzez swój oddział w Norwegii. Umowa Ramowa reguluje ogólne zasady świadczenia przez Bank na rzecz podmiotów z Grupy kapitałowej usług kompleksowego zarządzania środkami finansowymi, natomiast szczegółowe zasady świadczenia usługi zarządzania płynnością finansową uregulowane będą w umowie szczegółowej (tzw. umowie cash poolingu) stanowiącej załącznik do Umowy Ramowej zawieranej pomiędzy W. AS, Spółką i pozostałymi spółkami należącymi do Grupy kapitałowej z jednej strony, a oddziałem Banku zlokalizowanym w Polsce z drugiej strony.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right