Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.04.2013, sygn. ITPP1/443-56/13/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-56/13/AP

Czy fundacja będzie zwolniona w całości od podatku od towarów i usług w zakresie usług kulturalnych (w tym usług związanych z ratowaniem zabytków archeologicznych, odpłatnym sporządzaniu dokumentacji naukowo-badawczej itd. stypizowanych niegdyś w PKWiU 92.52.12-00.00?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2013 r. (data wpływu 21 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Fundacja jest osobą prawną, będącą jednocześnie organizacją pozarządową, nieposiadającą statusu organizacji pożytku publicznego. Zgodnie ze statutem celami fundacji są, m.in.: działania na rzecz ochrony krajobrazu kulturowego w rozumieniu kompleksowej, interdyscyplinarnej, wielobranżowej ochrony dziedzictwa kulturowego, środowiska przyrodniczego i krajobrazu; działania na rzecz realizacji głównego celu polityki ekologicznej państwa, jakim jest bezpieczeństwo ekologiczne państwa; tworzenie płaszczyzny wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami zainteresowanymi ochroną krajobrazu kulturowego; popieranie badań naukowych zmierzających do poprawy stanu zachowania dziedzictwa kulturowego i środowiska przyrodniczego; popularyzacja wiedzy w zakresie ochrony krajobrazu kulturowego i nowej polityki ekologicznej państwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00