Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.04.2013, sygn. ITPP3/443-27/13/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-27/13/BJ
Wyłączenie z opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2013 r. (data wpływu 17 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 stycznia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie handlu detalicznego artykułami spożywczymi, ewidencja księgowa prowadzona jest formie podatkowej książki przychodów i rozchodów. Jest Pani podatnikiem VAT czynnym. Zamierza Pani zlikwidować działalność gospodarczą, a towary handlowe, składniki majątku trwałego i wyposażenie sklepu przekazać bezpłatnie przed likwidacją firmy swojemu mężowi, z którym łączy Panią ustawowa wspólność majątkowa. Mąż otworzy działalność gospodarczą w tym samym zakresie, pod ta samą nazwą (zmieni się jedynie oznaczenie przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą), przed likwidacją Pani firmy i będzie prowadził ja w tym samym miejscu oraz zarejestruje się jako podatnik VAT czynny . Nieruchomość, w której obecnie prowadzi Pani działalność gospodarczą stanowi Pani majątek prywatny (nabyty przed zawarciem związku małżeńskiego). Mąż będzie korzystał z lokalu na potrzeby prowadzonej działalność gospodarczej na podstawie bezpłatnej umowy użyczenia (nieruchomość nie zostanie Jemu przekazana).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right