Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2013, sygn. ITPP2/443-1408/12/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1408/12/EK

Nieruchomość wraz z zawartymi umowami oraz należnościami i zobowiązaniami będzie stanowiła zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012, poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2012 r. (data wpływu 19 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia tej czynności z zakresu opodatkowania podatkiem od towarów i usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 listopada 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia tej czynności z zakresu opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Od 1985 r. prowadzi Pani w formie indywidualnej działalność gospodarczą - przedsiębiorstwo wielobranżowe. Podstawowym przedmiotem działalności jest m.in. produkcja i sprzedaż wyrobów tekstylnych, doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania. Do 2009 r. miejscem wykonywania działalności była tylko miejscowość L. W 2009 r. nabyła Pani wraz z mężem (wspólność majątkowa) nieruchomość (budynek) położoną w mieście W. przy ul. S., w celu wykorzystywania jej do działalności gospodarczej, tj. do czynności opodatkowanych (najmu na cele niemieszkalne). Stąd od 2009 r. miejscem wykonywania działalności była jak do tej pory miejscowość L. (jako zakład główny) oraz miasto W. (jako oddział). Powyższe potwierdza wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Nieruchomość została wprowadzona do ewidencji księgowej jako środek trwały, a następnie rozpoczęto w stosunku do budynku prace ulepszeniowe (remont generalny wraz z rozbudową). W związku z tym zawarto umowę z wykonawcą na kompleksową realizację inwestycji. Efektem końcowym będzie powstanie powierzchni biurowej pod wynajem. Planowane uzyskanie pozwolenia na użytkowanie to przełom lat 2012 i 2013.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00