Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2013, sygn. ITPP3/443-187a/12/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-187a/12/AT
Moment powstania obowiązku podatkowego i zasady rozliczania faktur korygujących in minus w związku z dostawą energii elektrycznej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 4 października 2012 r. (data wpływu 10 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z czynnością dostawy energii elektrycznej oraz rozliczenia sprzedaży tej energii w deklaracji VAT-7, w przypadku wystawienia faktury korygującej in plus jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 października 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z czynnością dostawy energii elektrycznej oraz rozliczenia sprzedaży tej energii w deklaracji VAT-7 w przypadku wystawienia faktury korygującej in plus.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka w ramach prowadzonej działalności dokonuje sprzedaży energii elektrycznej na rzecz nabywców nieposiadających żadnej z koncesji wydanej na podstawie Prawa energetycznego, tj. podmiotów, które są nabywcami końcowymi w rozumieniu ustawy o podatku akcyzowym.
W związku z planowanym wprowadzeniem nowego systemu finansowoksięgowego, Spółka zamierza wprowadzić zmianę w zakresie rozliczeń z tytułu sprzedaży energii elektrycznej, wprowadzając różne modele stosunków umownych dla różnych grup odbiorców.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right