Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2012, sygn. IPPB2/436-511/12-2/LS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-511/12-2/LS

Skoro transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność będzie korzystała z wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 27.09.2012 r. (data wpływu 01.10.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01.10.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) rozważa rozpoczęcie działalności gospodarczej m.in. w zakresie wynajmu nieruchomości na rzecz innych podmiotów. Spółka jest zarejestrowana w Polsce dla celów podatku VAT jako podatnik VAT czynny. Spółka zamierza nabyć nieruchomość położoną w W. przy ul. A., składającą się z działek gruntu, zabudowanych budynkami magazynowymi, biurowymi i administracyjnymi oraz budowlami (szczegółowo opisanymi poniżej; dalej: Nieruchomości).

Do 21 maja 2008 r. Nieruchomości stanowiły własność C. Sp. z o.o. (dalej: C.). W tym właśnie dniu nastąpiło połączenie C. z CII. Sp. z o.o. (dalej: CII. lub Zbywca), którego dokonano przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej (C.) na CII. zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, w związku z czym, z dniem połączenia, zgodnie z art. 494 § 1 i 2 Kodeksu spółek handlowych, CII. wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej oraz przeszły na nią wszelkie zezwolenia, koncesje i ulgi, które zostały przyznane spółce przejmowanej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00