Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2012, sygn. IPPB3/423-729/12-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-729/12-2/PK1

w zakresie możliwości zaliczenia wynagrodzenia z tytułu wkupienia się do inwestycji w poczet wartości początkowej środków trwałych wytworzonych w procesie inwestycyjnym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 60 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19 września 2012 r. (data wpływu 21 września 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia wynagrodzenia z tytułu wkupienia się do inwestycji w poczet wartości początkowej środków trwałych wytworzonych w procesie inwestycyjnym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia wynagrodzenia z tytułu wkupienia się do inwestycji w poczet wartości początkowej środków trwałych wytworzonych w procesie inwestycyjnym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub N.) jest podmiotem należącym do kanadyjskiej Grupy N. prowadzącej działalność w zakresie poszukiwania, wydobycia oraz sprzedaży ropy oraz gazu ziemnego w wielu krajach na całym świecie.

Wnioskodawca zdecydował się podjąć współpracę ze spółkami z Grupy X. (dalej: X lub Operator) oraz E. Sp. z o.o. (dalej: E.) w celu realizacji projektu w zakresie wydobycia węglowodorów w Polsce (w szczególności gazu łupkowego). Współpraca Wnioskodawcy, E. oraz X. (dalej łącznie: Strony) ma doprowadzić do połączenia potencjału wszystkich podmiotów i wspólnego działania w zakresie procesu poszukiwawczego i wydobywczego. W wyniku podjętej współpracy Strony mają zamiar zidentyfikować na określonych terenach znajdujące się tam złoża węglowodorów (w szczególności gazu łupkowego) i następnie dokonać ich wydobycia oraz sprzedaży na rynku, W celu nadania przedmiotowym ustaleniom formalnego charakteru N. oraz X. podpisały w tym zakresie niezbędne umowy, tj. Farm Out Agreement (dalej: FOA) oraz Joint Operating Agreement (dalej: JOA). Wspólne przedsięwzięcie nie będzie stanowić spółki w rozumieniu prawa cywilnego ani prawa handlowego, nie będzie też posiadać osobowości prawnej. Przedmiotowe przedsięwzięcie będzie ukonstytuowane jedynie na podstawie w/w umów i na zasadach opisanych w tych umowach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00