Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2012, sygn. IPPP1/443-1028/12-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1028/12-2/JL

Przedstawione we wniosku usługi nie mieszczą się w zakresie zwolnień ani w zakresie stawek preferencyjnych przewidzianych przepisami dotyczącymi podatku VAT. W związku z powyższym świadczenie przedmiotowych usług podlega opodatkowaniu według podstawowej stawki podatku VAT wynoszącej 23%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 04.10.2012r. (data wpływu 15.10.2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15.10.2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (zwany dalej Wnioskodawcą) świadczy następujące usługi kontrahentowi: Usługi uzgadniania transakcji zaksięgowanych na rachunkach Nostro kontrahentów z odpowiadającymi im rachunkami otwartymi w księgach głównych kontrahentów jednostki. Kontrola zapisów księgowych na monitorowanych rachunkach, co obejmuje:

  1. Identyfikację różnic pomiędzy księgą główną kontrahenta a rachunkiem bankowym; jak również kontrola zapisów księgowych na kontach przejściowych, korygujących i rozliczeniowych.
  2. Przypisywanie zidentyfikowanych różnic do właściwych zespołów odpowiedzialnych za korektę/uzupełnienie zapisów księgowych.
  3. Inicjacja i prowadzenie procesu reklamacji dla niezidentyfikowanych środków pieniężnych zaksięgowanych na rachunkach bankowych kontrahenta.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00