Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2012, sygn. IPPP2/443-891/12-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-891/12-2/AO
dot. prawa do zwrotu w terminie 25 dni nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z tytułu nabycia znaków towarowych w przypadku zapłaty ceny nabycia zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności i w przypadku uregulowania ceny nabycia poprzez potrącenie
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 września 2012 r. (data wpływu 17.09.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu w terminie 25 dni nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z tytułu nabycia znaków towarowych:
- w przypadku zapłaty ceny nabycia zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności - jest prawidłowe
- w przypadku uregulowania ceny nabycia poprzez potrącenie jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 września 2012 r. wpłynął do Izby Skarbowej w Warszawie, Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu w terminie 25 dni nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z tytułu nabycia znaków towarowych w przypadku zapłaty ceny nabycia zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności oraz w przypadku uregulowania ceny nabycia poprzez potrącenie.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością polskim rezydentem podatkowym (dalej również: Spółka). W ramach restrukturyzacji grupy kapitałowej, do której należy lub będzie należeć Spółka, planowane jest, że na rzecz Wnioskodawcy zostanie przeniesiona własność jednego lub kilku znaków towarowych (dalej: WNIP).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right