Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2012, sygn. IPPP1/443-674/12-3/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-674/12-3/MPe
W zakresie uznania dokonywanych transakcji na rzecz klientów wykorzystujących karty paliwowe za sprzedaż o charakterze ciągłym oraz obowiązku umieszczenia na fakturze VAT dokumentującej sprzedaż paliw numeru rejestracyjnego samochodu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 25.07.2012 r. (data wpływu 30.07.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanych transakcji na rzecz klientów wykorzystujących karty paliwowe za sprzedaż o charakterze ciągłym oraz obowiązku umieszczenia na fakturze VAT dokumentującej sprzedaż paliw numeru rejestracyjnego samochodu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30.07.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanych transakcji na rzecz klientów wykorzystujących karty paliwowe za sprzedaż o charakterze ciągłym oraz obowiązku umieszczenia na fakturze VAT dokumentującej sprzedaż paliw numeru rejestracyjnego samochodu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) jest przedsiębiorcą, którego głównym przedmiotem prowadzonej działalności gospodarczej jest działalność leasingowa w rozumieniu art. 7091 kc. W celu jeszcze silniejszego związania klientów ze Spółką oraz poszerzenia konkurencyjności oferty handlowej Spółka planuje udostępniać kontrahentom, z którymi zawarła umowę leasingu (dalej: Korzystający) karty paliwowe (dalej: Karty Paliwowe lub Karty) przypisane do konkretnego pojazdu, umożliwiające bezgotówkowe rozliczenia w związku z nabywaniem na stacjach paliw takich produktów jak paliwa silnikowe (benzyna, olej napędowy, LPG itp.) lub innych określonych towarów oraz usług. Zakres świadczeń, o których mowa powyżej, zostanie ustalony w umowie cywilnoprawnej zawartej pomiędzy Korzystającymi i Spółką (dalej Umowa). Karty będą dostępne w okresie obowiązywania umów leasingu, zaś nabywane za ich pomocą produkty i usługi (w tym paliwo, w szczególności wykorzystywane do napędu samochodów osobowych) będą mogły być wykorzystywane do pojazdów oddanych przez Spółkę Korzystającym do używania lub używania i pobierania pożytków w ramach umowy leasingu.