Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.08.2012, sygn. IPPB2/436-241/12-3/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-241/12-3/MZ

W ramach opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego dojdzie do połączenia dwóch spółek kapitałowych, którego efektem będzie, zarówno w Wariancie 1, jak i w Wariancie 2, przeniesienie wszystkich aktywów (i pasywów) SPV1 (spółki przejmowanej) na już istniejącą T. (spółkę przejmującą), przy czym P.G. (jedyny wspólnik spółki przejmowanej) w ramach rekompensaty otrzyma w zależności od wybranego wariantu albo wyłącznie nowo-wyemitowane akcje T. (Wariant 1), albo zarówno nowo-wyemitowane akcje T., jak i dotychczasowe akcje własne T. nabyte przez nią w wyniku połączenia (Wariant 2). W obu wariantach kapitał zakładowy T. zostanie podwyższony, zaś umowa spółki akcyjnej T. ulegnie zmianie.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 24.05.2012 r. (data wpływu 28.05.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia PGNiG SPV1 Sp. z o.o. z PGNiG Termika S.A. - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.05.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia X Sp. z o.o. z Y S.A.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

P. T. S.A. (T.), polski rezydent podatkowy, na podstawie posiadanej koncesji prowadzi działalność w zakresie produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej. Głównym akcjonariuszem T. jest P. SPV1 Sp. z o.o. (SPV1), również polski rezydent podatkowy, która to spółka nabyła na początku 2012 r. pakiet 99,84% akcji T. . SPV1 zamierza nabyć pozostałe akcje T., aby stać się jedynym jej akcjonariuszem. W dniu podjęcia uchwały o połączeniu T. z SPV1 przez Walne Zgromadzenie T., udział kapitałowy SPV1 w T. będzie wynosił przynajmniej 99,89 %.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00