Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.01.2012, sygn. IPPP1/443-1567/11-2/ISz, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1567/11-2/ISz

prawo do obniżenia podatku naliczonego z związku z fakturami dokumentującymi dokonanie czynności przez Zbywcę wnoszącego w formie aportu zorganizowaną część swojego przedsiębiorstwa, wystawionymi na Spółkę

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25.10.2011 r. (data wpływu 28.10.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku naliczonego z związku z fakturami dokumentującymi dokonanie czynności przez Zbywcę wnoszącego w formie aportu zorganizowaną część swojego przedsiębiorstwa, wystawionymi na Spółkę - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.10.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku naliczonego z związku z fakturami dokumentującymi dokonanie czynności przez Zbywcę wnoszącego w formie aportu zorganizowaną część swojego przedsiębiorstwa, wystawionymi na Spółkę.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka) otrzyma tytułem wkładu niepieniężnego zespół składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązania), stanowiący łącznie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm., dalej: ustawa o VAT).

Decyzja Spółki o przyjęciu przedmiotowego wkładu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa ma na celu kontynuowanie przez Spółkę części działalności poprzedniego właściciela (dalej: Zbywcę), wchodzącego w skład jednej z największych grup medialnych w Polsce. Należy bowiem wskazać, iż na mocy umowy przenoszącej na Spółkę aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa ze skutkiem na określoną godzinę w dniu, w którym będzie dokonana transakcja (dalej: data aportu), Spółka otrzyma w szczególności prawa i obowiązki (wierzytelności/długi oraz należności/zobowiązania) wynikające z umów zawartych przed datą aportu przez Zbywcę w związku z działalnością (funkcjami) zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w tym umów zakupu usług i towarów związanych z działalnością zorganizowanej części przedsiębiorstwa objętej w ramach aportu przez Spółkę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00