Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2012, sygn. IPPB3/423-281/12-2/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-281/12-2/DP
Czy w związku z przekazaniem, zgodnie z art. 286 KSH, przez Wnioskodawcę jego jedynemu udziałowcowi majątku likwidacyjnego (akcji oraz środków pieniężnych), powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2012 r. (data wpływu 2 maja 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- konsekwencji podatkowych przekazania na rzecz udziałowca środków pieniężnych w związku z likwidacją Spółki jest prawidłowe,
- konsekwencji podatkowych przekazania na rzecz udziałowca akcji w ramach podziału nieupłynnionego majątku w związku z likwidacją Spółki jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 maja 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych przeniesienia składników majątku na udziałowca w ramach podziału nieupłynnionego majątku w związku z likwidacją Spółki.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka Zależna/ Wnioskodawca) jest spółką posiadającą siedzibę i zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (podlega w Rzeczypospolitej Polskiej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania). Tytuł własności do 100% udziałów Spółki Zależnej znajduje się w posiadaniu Banku S.A. z siedzibą w K (dalej: Bank) nieprzerwanie przez okres ponad dwóch lat. Bank jest spółką akcyjną również podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Bank nie korzysta ze zwolnień podmiotowych w podatku dochodowym od osób prawnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right