Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.01.2012, sygn. IPPP2/443-1216/11-3/KAN, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1216/11-3/KAN

opodatkowanie niepieniężnego, który stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2011r. (data wpływu 24 października 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • opodatkowania wkładu niepieniężnego, który stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.
  • wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa- jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 października 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jawna (dalej: G, Wnioskodawca) jest podatnikiem podatku VAT. Wspólnikami są polscy rezydenci podatkowi (dalej: Osoby fizyczne). Osoby fizyczne są jednocześnie wspólnikami Spółka komandytowa (dalej:D).G prowadzi przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55 (1) ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964 Nr 16 poz.93 ze zm., dalej KC), którego działalność gospodarcza polega na dystrybucji artykułów papierniczych, biurowych i szkolnych, akcesoriów komputerowych oraz produktów dla artystów i plastyków.

Przedsiębiorstwo G stanowi zorganizowany zespół składników niematerialnych i materialnych przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej, obejmujący w szczególności: (I) oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo; (II) własność ruchomości, w tym urządzeń, materiałów, towarów i wyrobów, zapasów; (III) prawa i obowiązki wynikające z umów najmu, umów użyczenia, umów dotyczących zarządzania systemami informatycznymi, umów na doradztwo, umów handlowych z kontrahentami, umów o pracę etc., (IV) wierzytelności, (VI) zobowiązania, (VII) środki pieniężne; (VII) tajemnice przedsiębiorstwa (VIII) księgi i dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, (IX) znaki towarowe, (X) prawa własności przemysłowej oraz (XI) przysługujące Wnioskodawcy uprawnienia do korzystania z nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00