Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.08.2012, sygn. IPPP3/443-545/12-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-545/12-2/SM

forma potwierdzenia odbioru faktury korygującej i prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16.05.2012 r. (data wpływu 21.05.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie formy potwierdzenia odbioru faktury korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21.05.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie formy potwierdzenia odbioru faktury korygującej.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące stany faktyczne i zdarzenia przyszłe:

F . GmbH działa na polskim rynku poprzez swój Oddział F. GmbH (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce (zwany dalej Spółką). Spółka prowadzi działalność handlową polegającą na sprzedaży towarów fotograficznych, poligraficznych, medycznych oraz świadczeniu usług związanych ze sprzedażą tych towarów. Wskazane czynności Spółka dokumentuje wystawianymi przez siebie fakturami VAT.

W praktyce zdarzają się sytuacje, w których po dokonaniu sprzedaży i po wystawieniu faktury VAT Spółka musi dokonać korekty sprzedaży poprzez wystawienie faktur korygujących zmniejszających podstawę opodatkowania. Przyczyną wystawienia przedmiotowych korekt faktur mogą być np. zwroty towarów, pomyłki na fakturze, udzielenia rabatów czy też inne zdarzenia mające wpływ na wysokość podatku należnego. Faktury korygujące są wysyłane przez Spółkę kontrahentom niezwłocznie po ich wystawieniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00