Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2012, sygn. IPPB2/415-494/12-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-494/12-2/MK
Stanowisko Spółki, iż dochodem opodatkowanym 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym będzie nadwyżka przychodu otrzymanego w związku z umorzeniem udziałów nad ich wartością rynkową z dnia otrzymania darowizny, natomiast jeżeli wynagrodzenie z tytułu umorzenia udziałów będzie równe lub mniejsze od ich wartości z dnia nabycia darowizny obowiązek zapłaty podatku dochodowego w ogóle nie powstanie, a w konsekwencji na spółce dokonującej wypłaty wynagrodzenia za umorzone udziały nie będą ciążyć obowiązki związane z poborem i odprowadzeniem do właściwego urzędu skarbowego zryczałtowanego podatku, należy uznać za prawidłowe.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15.05.2012 r. (data wpływu 22.05.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ciążących na spółce obowiązków płatnika w związku z umorzeniem przymusowym lub automatycznym udziałów w spółce otrzymanych przez udziałowca na podstawie umowy darowizny jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22.05.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ciążących na spółce obowiązków płatnika w związku z umorzeniem przymusowym lub automatycznym udziałów w spółce otrzymanych przez udziałowca na podstawie umowy darowizny.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right