Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.07.2012, sygn. IPPP2/443-565/12-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-565/12-2/BH

Wysłanie przez Wnioskodawcę zawiadomienia dłużnikowi w sposób wskazany we wniosku spełnia przesłanki "doręczenia"

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 10.05.2012 r. (data wpływu 18.06.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sposobu powiadomienia dłużnika za wystarczający dla spełnienia przesłanki wynikającej z art. 89a ust. 2 pkt 6 ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18.06.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka świadczy usługi dzierżawy terminali do płatności kartami płatniczymi, doładowań telefonów komórkowych kart podarunkowych, płatności rachunków. Klientami spółki są dystrybutorzy, subdystrybutorzy (osoby prawne) oraz indywidualne punkty sprzedaży (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą). Ze względu na rozdrobnienie oraz charakter ich działalności występują problemy z odzyskiwaniem należności od klientów pojedynczych punktów sprzedaży ale również od większych podmiotów. Spółka ma zamiar skorygować podatek należny z tytułu dostawy towarów/świadczenia usług zgodnie z zapisem art . 89a ust . 1 Ustawy o VAT, tzn. w przypadku wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona a warunki zapisu art . 89a ust . 2 Ustawy o VAT zostaną spełnione. Warunkami skorygowania podatku VAT należnego z tytułu dostawy towarów/świadczenia usług jest spełnienie zapisów art . 89 a ust . 2. Ustawy o VAT:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00