Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2012, sygn. IPPB3/423-115/12-5/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-115/12-5/GJ

I.Jak ustalić przychód z tytułu sprzedaży Centrum Handlowego w sytuacji wcześniejszego skrócenia Umowy Leasingu zgodnie z Aneksem, jeśli skrócona Umowa Leasingu będzie w odniesieniu do Centrum Handlowego nadal spełniała warunki leasingu operacyjnego, o których mowa w art. 17b ust. 1 ustawy o pdop, a cena sprzedaży nie będzie niższa niż hipotetyczna wartość netto?II.Jak ustalić koszt uzyskania przychodów ze sprzedaży Centrum Handlowego w sytuacji wcześniejszego skrócenia Umowy Leasingu zgodnie z Aneksem, jeśli skrócona Umowa Leasingu będzie w odniesieniu do Centrum Handlowego nadal spełniała warunki leasingu operacyjnego, o których mowa w art. 17b ust. 1 ustawy o pdop?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28.02.2012 r. (data wpływu 29.02.2012 r.), uzupełnionym na wezwanie organu o KRS (data wpływu 02.05.2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie rozliczenia sprzedaży przedmiotu leasingu w sytuacji wcześniejszego skrócenia umowy leasingu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.02.2012r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczenia sprzedaży przedmiotu leasingu w sytuacji wcześniejszego skrócenia umowy leasingu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność leasingową na polskim rynku. Podstawowym przedmiotem jego działania jest m.in. leasing finansowy oraz pozostałe formy udzielania kredytów. W dniu 20 maja 2004 roku S. S.A., jako finansujący, zawarł z podmiotem trzecim (Korzystający) umowę leasingu operacyjnego (Umowa Leasingu). W dniu 3 marca 2005 r. wszystkie uprawnienia oraz zobowiązania S. S.A. jako finansującego, wynikające z Umowy Leasingu zostały przeniesione na Wnioskodawcę. Przedmiotem Umowy leasingu są nieruchomości gruntowe (Nieruchomości Gruntowe), prawo użytkowania wieczystego gruntów (Prawo użytkowania wieczystego, razem z Nieruchomościami gruntowymi zwane Gruntami) oraz kompleks budynków i innych obiektów stanowiący centrum handlowe (Centrum Handlowe), razem z Gruntami zwane Przedmiotem Leasingu. Korzystający nie jest podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą w rozumieniu art. 11 ustawy z dnia l5 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.; dalej jako: ustawa o pdop).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00