Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2012, sygn. IPPB2/436-137/12-2/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-137/12-2/AF
Umowa cash-poolingu jako nie wymieniona w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym wszystkie czynności dokonywane w ramach Umowy, nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem Opodatkowaniu tym podatkiem będą podlegały natomiast czynności cywilnoprawnej, o ile przybiorą postać którejkolwiek z czynności wymienionej w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Wówczas zastosowanie może znaleźć art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26.03.2012 r. (data wpływu 29.03.2012 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie umowy cash-poolingu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.03.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie umowy cash-poolingu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową należącą do Grupy G. Spółka planuje zawrzeć z B. S.A. z siedzibą w W. (dalej: Bank) Umowę o zarządzanie środkami pieniężnymi (dalej: Umowa). Grupa G. zamierza bowiem wprowadzić procedurę centralizacji swoich sald w celu optymalnego zarządzania własnymi środkami pieniężnymi w ramach grupy G. (dalej: struktura cash poolingu). Stronami Umowy z Bankiem będą również trzy inne podmioty z Grupy G., z czego jeden z nich będzie pełnił funkcję Lidera (dalej: Lider), a pozostałe będą posiadały status Uczestnika, na analogicznych zasadach jak Wnioskodawca (dalej: Uczestnik bądź Uczestnicy). Uczestnicy oraz Lider będą zwani łącznie: Spółkami G.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right