Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2012, sygn. IPPP1/443-217/12-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-217/12-2/IGo
Opisane przez Zainteresowanego czynności polegające na montażu rolet zewnętrznych przeciwwłamaniowych, dodatkowej izolacji na tarasie oraz zamianie domofonów na wideodomofony w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, wykonywane w ramach usług wymienionych w art. 41 ust. 12 ustawy, podlegają opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 8%.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 05.03.2012r. (data wpływu 08.03.2012r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na wykonanie montażu rolet zewnętrznych przeciwwłamaniowych, dodatkowej izolacji na tarasie oraz montażu i instalacji elektrycznej wideo domofonu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08.03.2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na wykonanie montażu rolet zewnętrznych przeciwwłamaniowych, dodatkowej izolacji na tarasie oraz montażu i instalacji elektrycznej wideo domofonu.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Przedmiotem działalności Spółki jest budowa domów jednorodzinnych, które są przekazywane klientom w stanie developerskim. Budowane domy zaliczane są zgodnie z art. 41 ust. 12a oraz 12b ustawy o VAT do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. W pierwszej fazie budowy są zawierane umowy przedwstępne w formie aktu notarialnego z przyszłymi klientami, zapłata ceny przedmiotu umowy następuje po wykonaniu przez Wnioskodawcę kolejnych etapów budowy. Ostateczna umowa sprzedaży domu jest dokonywana po całkowitej zapłacie za dom . Do umowy przedwstępnej dołączona jest szczegółowa specyfikacja określająca standard wykończenia domu. W trakcie budowy klienci mają wgląd na budowę i oceniają postęp prac budowlanych. Niejednokrotnie już po zawarciu umowy przedwstępnej określającej cenę sprzedaży domu niektórzy klienci decydują się na wprowadzenie nieznacznych zmian w projekcie, które to zmiany ze względu na koszty wykraczają poza uzgodnioną cenę sprzedaży, dlatego też musi nastąpić dodatkowe rozliczenie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right