Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2012, sygn. IPPP3/443-1614/11-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1614/11-2/KT
w zakresie uznania dostaw biomasy za sprzedaż o charakterze ciągłym oraz dokumentowania tej sprzedaży w tygodniowym systemie rozliczeniowym
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 08.12.2011 r. (data wpływu do Biura KIP w Płocku 23.12.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostaw biomasy za sprzedaż o charakterze ciągłym oraz dokumentowania tej sprzedaży w tygodniowym systemie rozliczeniowym - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23.12.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostaw biomasy za sprzedaż o charakterze ciągłym oraz dokumentowania tej sprzedaży w tygodniowym systemie rozliczeniowym.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie organizowania i zapewniania dostaw węgla energetycznego, innych paliw stałych oraz tzw. biomasy, tj. pelletów i brykietów z odpadów drzewnych i rolnych. Spółka została powołana do realizacji powyższych zadań wyłącznie na potrzeby podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej będących producentami energii elektrycznej i ciepła (elektrociepłownie).
W związku z prowadzoną działalnością, Spółka zawarła ze swoimi odbiorcami okresowe umowy na dostawę biomasy. Mocą przedmiotowych umów zobowiązała się do pozyskiwania biomasy o określonych parametrach jakościowych od producentów oraz dostarczania jej do nabywców według ściśle określonego harmonogramu dostaw. Spółka realizuje określony poziom dostaw w danym roku, z ustalonym podziałem na ilości w każdym miesiącu kalendarzowym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right