Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2012, sygn. IPPP1/443-1782/11-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1782/11-2/AP

Czy podstawą opodatkowania VAT aportu Znaków towarowych do Y będzie wartość przedmiotu wkładu (Znaków Towarowych) określona w umowie aportu, odpowiadająca jego wycenie rynkowej czy wartość nominalna udziałów wydanych przez Y w zamian za aport?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27 grudnia 2011 r. (data wpływu 30 grudnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania aportu znaków towarowych do spółki kapitałowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 grudnia 2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania aportu znaków towarowych do spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

X Sp. z o.o. Sp. K. (dalej: X) to centralny podmiot grupy kapitałowej X zajmujący się w szczególności zarządzaniem całą grupą, marketingiem, zarządzaniem markami i rozwojem produktów. X jest czynnym podatnikiem podatku VAT. W związku z prowadzoną działalnością X uzyskał prawa, w tym prawa ochronne, o których mowa w art. 121 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119 poz. 1117 ze zm.), na znaki towarowe (dalej: Znaki towarowe).

Ze względu na istotne znaczenie Znaków towarowych dla działalności X planowane jest dokonanie restrukturyzacji grupy X. X planuje wnieść Znaki towarowe aportem do polskiej spółki kapitałowej - spółki z o.o. (dalej: Y) w zamian za jej udziały (dalej: udziały w Y).Jest możliwe, że wartość nominalna Udziałów w Y otrzymanych przez Spółkę komandytową w zamian za aport będzie znacznie niższa od wartości rynkowej Znaków towarowych będących przedmiotem wkładu. Różnica między wartością rynkową Znaków towarowych a wartością nominalną Udziałów w Y otrzymanych przez X zostanie przekazana na kapitał zapasowy Y. X obejmie więc Udziały w Y o wartości nominalnej znacznie niższej aniżeli wartość rynkowa wniesionych Znaków towarowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00