Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.03.2012, sygn. IPPP3/443-1613/11-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1613/11-2/BH

otrzymanie premii pieniężnej nie jest usługą, ale stanowi rabat związany ze sprzedażą towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 21.12.2011 r. (data wpływu 23.12.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych jest:

  • prawidłowe w zakresie pyt. nr 1 i 4
  • nieprawidłowe w zakresie pyt. nr 2 i 3

UZASADNIENIE

W dniu 23.12.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT i prowadzi działalność handlową. Spółka nabywa produkty będące przedmiotem obrotu od kontrahentów zagranicznych, a następnie sprzedaje ja na rynku krajowym. Sprzedaż w kraju jest obecnie dokonywana m.in. na rzecz podmiotu, który następnie dokonuje dystrybucji detalicznej produktów Spółka przewiduje jednak, że może podpisać umowy dystrybucji z innymi podmiotami, które będą dokonywać od niej zakupu produktów (dalej łącznie jako: Dystrybutorzy).

W umowach Spółki z Dystrybutorami, dotyczących warunków dystrybucji produktów, przewidziane są płatności dokonywane przez Wnioskodawcę na rzecz Dystrybutorów. W przypadku każdej z umów z Dystrybutorami możliwe jest zawarcie postanowień przewidujących wszystkie albo tylko niektóre z poniżej wymienionych rodzajów płatności, których Spółka dokonuje na rzecz Dystrybutorów:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00