Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2012, sygn. IBPBI/2/423-675/12/BG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-675/12/BG

W zakresie obowiązku pobrania i wpłaty podatku u źródła od wartości faktur otrzymanych od Spółki X, które nie zostały zapłacone

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24 maja 2012 r. (data wpływu do tut. BKIP w dniu 08 czerwca 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie m.in. obowiązku pobrania i wpłaty podatku u źródła od wartości faktur otrzymanych od Spółki X, które nie zostały zapłacone (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 1- stan faktyczny) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 czerwca 2012 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie m.in. obowiązku pobrania i wpłaty podatku u źródła od wartości faktur otrzymanych od Spółki X, które nie zostały zapłacone.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka (lub Wnioskodawca) jest producentem części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Spółka posiada umowę zawartą ze Spółką X, na mocy której Spółka X udzieliła Spółce licencji na używanie wartości niematerialnych w szczególności znaków towarowych Grupy X. Dodatkowo Spółka uzyska dostęp do know-how wypracowanego przez Grupę X (dalej: wartości niematerialne) m.in. w zakresie udostępnienia informacji związanych z innowacyjnością, technikami, metodami i procesami produkcji, czy też udostępnienia informacji związanych z pracami badawczo-rozwojowymi. Spółka X posiada prawo do opisanych wartości niematerialnych, uzyskane na podstawie umów łączących tę spółkę ze Spółką Y. Spółka X jest rezydentem podatkowym w Luksemburgu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00