Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2012, sygn. IBPP4/443-381/12/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-381/12/EK
klasyfikacja produktów węglowych jako wyroby akcyzowe
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2012r. (data wpływu 04 września 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie wyrobów węglowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 04 września 2012r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie wyrobów węglowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:
Wnioskodawca jest znaczącym na rynku węgla producentem i dostawcą węgla energetycznego, który w procesie wzbogacania zyskuje na jakości stając się poszukiwanym przez wielu strategicznych odbiorców produktem.
Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie wzbogacania węgla kamiennego i jego sprzedaży. Podstawową działalnością Wnioskodawcy jest produkcja miałów węglowych energetycznych (zgodnie z kwalifikacją węgla według typów PN-68/G-97002- typ 32.1 Miał II) we własnym zakładzie produkcyjnym. Zakład usytuowany jest na terenie KW Oddział KWK X w Y. Ponieważ Wnioskodawca jest ściśle powiązany technologicznie ze strukturami KW Oddział KWK X, dostawy węgla surowego odbywają się w sposób bezpośredni do instalacji płuczki miałowej, przenośnikiem taśmowym. Proces technologiczny mający na celu wyprodukowanie wysokiej jakości węgla wzbogacanego (koncentratu węglowego) z węgla surowego odbywa się w instalacji opartej w głównej mierze na wzbogacalniku strumieniowym - bębnowym Barell z cieczą autogeniczną i w hydrocyklonach wodnych. W wyniku procesu technologicznego uzyskiwany jest zatem wyrób o innych parametrach fizykochemicznych (jakościowych).