Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2012, sygn. IBPP3/443-1099/11/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1099/11/AM
Czy zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług wniesienie tak wyodrębnionej części przedsiębiorstwa nie będzie podlegać ustawie o podatku od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2011r. (data wpływu 3 października 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 października 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi przedsiębiorstwo handlowo-usługowe jako jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorstwo Wnioskodawcy składa się z siedmiu sklepów, które znajdują się w różnych miastach, trzy w A., dwa w B., po jednym w C. i D. Dla zaewidencjonowania księgowego zdarzeń zachodzących w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej prowadzone są księgi rachunkowe, z wyodrębnionymi kontami analitycznymi przyporządkowanymi poszczególnym sklepom. Wszelkie zakupy towarów są dostarczane tylko do jednego sklepu i dokumentowane są fakturami wystawianymi dla każdego sklepu osobno. Każdy sklep wystawia faktury sprzedaży z numeracją niezależną od innych sklepów. Każdy ze sklepów posiada wyodrębnione środki trwałe i wyposażenie, każdy ze sklepów prowadzi indywidualne rozliczenia z dostawcami, pracownicy są zatrudniani tylko w jednym sklepie, dla każdego sklepu są osobne listy płac, każdy sklep prowadzi własną kasę, z której środki służą do regulowania zobowiązań zaciąganych przez każdy ze sklepów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right