Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2012, sygn. IPTPB2/436-81/12-2/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

Czy sprzedaż części przedsiębiorstwa, podlegająca podatkowi od towarów i usług, zwolniona jest z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz.749) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 czerwca 2012 r. (data wpływu 15 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zakupu kompleksu rekreacyjno - basenowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zakupu kompleksu rekreacyjno - basenowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca w najbliższym czasie planuje zakup kompleksu rekreacyjno-basenowego (dalej: ŚW) od spółki (dalej: Sprzedający lub Spółka). Transakcja zakupu ma obejmować kompleks rekreacyjno-basenowy (budynek), będący przedmiotem własności Spółki oraz przeniesienie prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Wnioskodawcy. Planowane jest również, aby Wnioskodawca przejął pracowników zatrudnionych w ŚW. Nie została jeszcze podjęta decyzja pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym co do przejścia zobowiązań ŚW na rzecz Kupującego w wyniku transakcji zakupu. Mogą one pozostać w Spółce, jak też możliwe jest ich przejście na rzecz Kupującego.

Wnioskodawca wskazuje, iż Sprzedający jest właścicielem kompleksu rekreacyjno-basenowy (dalej: ŚW), który świadczy usługi sportowe na rzecz osób fizycznych. Nie jest to główny obszar działalności gospodarczej Sprzedającego, który prowadzi działalność gospodarczą głównie w zakresie produkcji artykułów spożywczych oraz ich sprzedaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00