Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.12.2012, sygn. ILPP2/443-937/12-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-937/12-2/EN

Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 10 września 2012 r. (data wpływu 11 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka działa w branży rolno-spożywczej, oferując szeroką gamę różnego typu nawozów specjalistycznych (granulowanych i dolistnych) oraz bloki mineralne dla zwierząt. Przy sprzedaży towarów Spółka korzysta głównie ze stawek preferencyjnych.

Pomimo, iż wszystkie towary (nawozy) sprzedawane przez Spółkę są przeznaczone do rolnictwa, w odniesieniu do części sprzedawanych towarów, które na pierwotnych fakturach były opodatkowane stawką preferencyjną, po ich sprzedaży pojawiły się wątpliwości co do ich klasyfikacji na gruncie PKWiU. W wyniku weryfikacji, Spółka była zmuszona wystawić faktury korygujące, na których wykazano stawkę podstawową. Podatek na fakturach korygujących obliczono metodą od sta tzn. do wartości netto towaru doliczono VAT według stawki podstawowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00