Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.08.2012, sygn. ILPP2/443-553/12-4/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-553/12-4/MN

Czy usługa świadczona przez Wnioskodawcę na podstawie umowy z dnia 4 lutego 2012 r. na rzecz kontrahenta będącego stowarzyszeniem polegająca na przeprowadzeniu dla uczniów szkół podstawowych zajęć z robotyki korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 maja 2012 r. (data wpływu 28 maja 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 2 lipca 2012 r. (data wpływu 5 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług oraz dostawy towarów związanych z tymi usługami jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 maja 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług oraz dostawy towarów związanych z tymi usługami. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 2 lipca 2012 r. (data wpływu 5 lipca 2012 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zawarł w dniu 4 lutego 2012 r. umowę, której przedmiotem jest przeprowadzenie zajęć z robotyki i dostarczenie sprzętu do robotyki w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków z Europejskiego Funduszu Socjalnego (dalej jako EFS). Adresatami zajęć są uczniowie szkół podstawowych. Zgodnie z oświadczeniem zleceniodawcy finansowanie projektu ma następujące źródła: 3,01% wkład własny jednostki samorządu terytorialnego, czyli gminy (jest to wkład własny niepieniężny użyczenie sal na szkolenia); 85% płatność ze środków europejskich EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (dalej jako Program); 11,92% dotacja celowa z budżetu krajowego. Umowa będzie realizowana w okresie od dnia 4 lutego 2012 r. do dnia 20 czerwca 2013 r. Wnioskodawca zobowiązany był do przeprowadzenia zajęć z robotyki dla 160 uczniów. Spotkania są prowadzone w formie zajęć weekendowych. Na każdych zajęciach uczestniczy trzech trenerów posiadających kwalifikacje niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Uczniom są również dostarczane zestawy edukacyjne do robotyki umożliwiające budowę co najmniej 30 różnych konstrukcji robotów z możliwością konstrukcji na komputerze oraz zawierające odpowiednie oprogramowanie umożliwiające programowanie w środowisku graficznym i w języku programowania wykorzystywanym na uczelniach technicznych. Zestawy zawierają: elementy konstrukcyjne (belki, łączniki, śruby, koła, gąsienice, silniki) umożliwiające budowę najróżniejszych konstrukcji; elementy elektroniczne, dzięki którym robot jest w pełni programowalny (pilot zdanego sterowania, odbiornik IR, silnik serwo, podręcznik z instrukcjami, płytka bazowa CPU, sterownik silnika DC, sensor odbiciowy podczerwieni x 3, sensor dotyku x 4, lampka LED x 4, buzzer x 1, 2 x silnik DC) oraz komplet klocków obejmujący zestaw dodatkowych elementów konstrukcyjnych oraz elektronicznych (czujnik i moduł dźwięku, silnik DC i sterownik silnika DC, silnik serwo).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00