Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.09.2012, sygn. ILPB3/423-160/09/12-S/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-160/09/12-S/MM

Wnioskodawca prosi o potwierdzenie, iż z tytułu uczestnictwa w Spółce Polskiej Spółka Zagraniczna na Cyprze nie będzie podlegać obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych z takim wyjątkiem, że jedynym obowiązkiem podatkowym w podatku dochodowym od osób prawnych, jakiemu podlegać będzie w Polsce Spółka Zagraniczna na Cyprze w związku z uczestnictwem w Spółce Polskiej, będzie obowiązek zapłaty podatku z tytułu otrzymania dywidendy w wysokości 10%?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów uwzględniając wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 03 kwietnia 2012 r. sygn. akt II FSK 975/10 stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, reprezentowanego przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 03 lutego 2009 r. (data wpływu 19 lutego 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku podatkowego w Polsce spółki cypryjskiej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lutego 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku podatkowego w Polsce spółki cypryjskiej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca, będący osobą fizyczną podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, zamierza uczestniczyć w zagranicznej spółce kapitałowej (dalej: Spółka Zagraniczna). Celem powołania Spółki Zagranicznej będzie inwestowanie w udziały i akcje innych podmiotów z Unii Europejskiej. Spółka pełnić będzie funkcje holdingowe (tj. zarządzać przyszłą grupą kapitałową).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00