Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2012, sygn. ILPB2/436-250/11-2/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/436-250/11-2/AJ
Czy usługa Cash Poolingu lub związane z nią przepływy podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych (PCC)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spółki komandytowej, przedstawione we wniosku z dnia 30 listopada 2011 r. (data wpływu 7 grudnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania Umowy Cash Poolingu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 grudnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania Umowy Cash Poolingu, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
X Sp. z o.o. spółka komandytowa (Spółka) oraz Y Sp. z o.o. (Y) przystąpiły do systemu cash pooling (Cash Pooling lub System) oferowanego przez bank (Bank) dla spółek należących do Grupy XX zlokalizowanych w różnych krajach. Bank jest holenderskim rezydentem podatkowym.
Y jest komandytariuszem w Spółce posiadającym prawo do ponad 99% udziału w zyskach Spółki. Komplementariuszem w Spółce jest spółka X Sp. z o.o. (Komplementariusz), która posiada prawo do mniej niż 1% udziału w zyskach Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right