Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2012, sygn. ITPP1/443-1418/12/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1418/12/DM

Prawo do skorzystania z ulgi za złe długi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2012 r. (data wpływu 16 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi za złe długi - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 listopada 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi za złe długi.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca dokonywał dostaw na rzecz spółki akcyjnej. W dniu 1 października 2012 r. Sąd Rejonowy, Wydział do spraw upadłościowych i naprawczych, ogłosił upadłość tej spółki, obejmującą likwidację jej majątku. Wnioskodawca dokonywał dostawy na rzecz ww. spółki przed ogłoszeniem jej upadłości. Dostawy zostały wykonane przed ogłoszeniem upadłości, również przed ogłoszeniem upadłości zostały przez Wnioskodawcę wystawione faktury VAT z tytułu dokonanych dostaw.

Spółka akcyjna nie uregulowała należności za wykonane dostawy choćby w części. Nie upłynęły jeszcze 2 lata od końca roku, w którym zostały wystawione faktury. Wierzytelności nie zostały zbyte i zostały wykazane w deklaracji jako obrót opodatkowany i podatek należny. Wnioskodawca zamierza dokonać korekty podatku należnego, o której mowa w art. 89a ustawy o podatku od towarów i usług. Nieściągalność wierzytelności jest zdaniem Wnioskodawcy uprawdopodobniona.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00