Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2012, sygn. ITPP2/443-1041/12/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1041/12/MD

Wyłączenie od opodatkowania określonego zespołu składników niematerialnych i materialnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 sierpnia 2012 r. (data wpływu 28 sierpnia 2012 r.), uzupełnionym w dniu 19 listopada 2012 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia od opodatkowania określonego zespołu składników niematerialnych i materialnych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 sierpnia 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 19 listopada 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia od opodatkowania określonego zespołu składników niematerialnych i materialnych.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą na terytorium Polski. Działalność ta obejmuje szeroko rozumianą produkcję sprzętu elektronicznego do obsługi rolnictwa. Z uwagi na rozmiar prowadzonej działalności gospodarczej oraz oczekiwania klientów, Wnioskodawca rozważa przeprowadzenie restrukturyzacji poprzez zmianę formy prowadzonej działalności gospodarczej. W tym celu Wnioskodawca wniesie całe swoje przedsiębiorstwo - jako wkład niepieniężny - do będącej w procesie tworzenia spółki kapitałowej (dalej Spółka), której jest akcjonariuszem w zamian za jej akcje. Do Spółki przejdą również wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa Wnioskodawcy w trybie art. 23 Kodeksu pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00