Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.11.2012, sygn. ITPB3/423-469/12/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-469/12/DK
Skutki podatkowe wniesienia aportu do nowo powstałej spółki.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2012 r. (data wpływu 23 sierpnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego uzupełnionym w dniu 9 października 2012 r. dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportu do nowo powstałej spółki jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 sierpnia 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego uzupełniony w dniu 9 października 2012 r. w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportu do nowo powstałej spółki.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (zwana dalej: Spółka) prowadzi głównie działalność w zakresie: spedycji krajowych i międzynarodowych przewozów pojedynczych ładunków w kontenerach drogą kolejową oraz całopociągowych przewozów kolejowych, obsługi przeładunkowej oraz składowania na terminalach/bocznicach własnych i obcych.
W 2012 r. Zgromadzenie Wspólników Spółki podjęło uchwałę o otworzeniu dodatkowego segmentu działalności w oparciu o Terminal Kontenerowy w X. Uchwała Zgromadzenia Wspólników Spółki zakłada wyposażenie Terminala Kontenerowego w X w niezbędne do uruchomienia działalności składniki materialne i niematerialne, a następnie po rozpoczęciu jego funkcjonowania wyodrębnienie go z istniejącej spółki w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w trybie art. 529 ust. 1 pkt 4 Kodeksu Spółek Handlowych, tj. podział przez przeniesienie części majątku spółki dzielonej na istniejącą lub na nowo spółką zawiązaną (podział przez wydzielenie).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right