Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2012, sygn. ITPB2/415-775/12/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-775/12/RS

Czy w przedstawionych okolicznościach wystąpi obowiązek zapłaty podatku z tytułu zbycia nieruchomości i od jakiej kwoty?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 sierpnia 2012 r. (data wpływu 13 sierpnia 2012 r.), uzupełnionym w dniu 6 listopada 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 sierpnia 2012 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 6 listopada 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości.

We wniosku tym został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 16 listopada 2006 r. Wnioskodawczyni wraz z mężem nabyła stary, zrujnowany budynek mieszkalny, wyremontowany następnie ze środków uzyskanych z zaciągniętego kredytu bankowego. W 2010 r. Wnioskodawczyni dowiedziała się o mającej powstać obok (...) (...). Pisma odwoławcze kierowane do różnych instytucji doprowadziły do negocjacji pomiędzy małżonkami a inwestorem. Ostatecznie Wnioskodawczyni wraz z mężem zdecydowała się sprzedać posiadłość inwestorowi i wyprowadzić się, gdyż niemożliwe byłoby zamieszkiwanie w odległości kilkudziesięciu metrów od głównej części pracującej (...) (...). Nie wiadomo było również, czy tak wiekowy budynek przetrzymałby okres budowy wielkiej inwestycji odbywającej się tuż za płotem (nasilony transport, głębokie wykopy, towarzyszące temu wibracje, itp.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00