Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2012, sygn. ITPP2/443-980/12/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-980/12/AK

Okres rozliczeniowy, w którym należy dokonać korekty WNT w deklaracji VAT oraz kurs obowiązujący do przeliczenia kwot wyrażonych w walucie obcej w sytuacji otrzymania rabatu potransakcyjnego w związku ze wszystkimi nabyciami towarów dokonanymi w ciągu roku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2012 r. (data wpływu 13 sierpnia 2012 r.), uzupełnionym w dniu 15 listopada 2012 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać korekty wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w deklaracji VAT i informacji podsumowującej oraz kursu obowiązującego do przeliczenia kwot wyrażonych w walucie obcej w sytuacji wystawiania faktur wewnętrznych korygujących dokumentujących wartość rabatu potransakcyjnego należnego od poszczególnych dostawców, w związku ze wszystkimi nabyciami towarów dokonanymi w ciągu roku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 sierpnia 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 15 listopada 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać korekty wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w deklaracji VAT i informacji podsumowującej oraz kursu obowiązującego do przeliczenia kwot wyrażonych w walucie obcej wynikających z faktury korygującej.

W przypadku gdy podatnik udziela rabatu w odniesieniu do wszystkich dostaw towarów lub usług dokonanych dla jednego odbiorcy w danym okresie, faktura korygująca - stosownie do § 13 ust. 3 rozporządzenia powinna zawierać co najmniej:
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00