Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2012, sygn. ITPP1/443-966/12/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-966/12/MS

Stawka podatku dla usług archeologicznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2012 r. (data wpływu 10 sierpnia 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług archeologicznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 sierpnia 2012 r. złożono wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług archeologicznych.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Od 2008 r. prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą: działalność historycznych miejsc i budynków (PKD 9103Z) oraz badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych (PKD 7220Z). Prowadzi Pani działalność kulturalną (w rozumieniu ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej), w oparciu o przepisy ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. nr 182 poz. 1568 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 9 czerwca 2004 r. - tworząc dokumentację archeologiczno-konserwatorską z badań archeologicznych objętych ochroną, na podstawie ustawy o ochronie prawa autorskiego i praw pokrewnych w zakresie: badań archeologicznych (również w formie nadzorów oraz sondażowych badań archeologicznych), polegających na organizowaniu i nadzorowaniu prac wykopaliskowych.

Po uzyskaniu w tym zakresie pozwolenia w formie decyzji administracyjnej od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na obszarach, dla których w uzgodnieniu z konserwatorem w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano badania archeologiczne (obszary wpisów do rejestru zabytków oraz obszary ochrony konserwatorskiej w tym archeologicznej nie wpisane do rejestru zabytków, ale zewidencjonowane w ogólnopolskiej bazie stanowisk archeologicznych - AZP), polegające na:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00