Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2012, sygn. ITPP2/443-1072/12/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1072/12/AP

Możliwość odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 sierpnia 2012 r. (data wpływu 4 września 2012 r.), uzupełnionym w dniu 28 września 2012 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu w ramach programu () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 września 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 28 września 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu w ramach programu ()

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe składa wniosek o dofinansowanie w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacji operacji polegających na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności, Program Operacyjny Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nabrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013. Celem operacji jest powstanie budynku, który będzie pełnił funkcje rekreacyjno-turystyczne i będzie uzupełnieniem istniejącego punktu szkoleniowego WOPR. Budynek będzie wykorzystywany do zakwaterowania instruktorów - wykładowców z zakresu edukacji ratowniczej i wodnej, pośrednio dla kursantów jako pomieszczenie sanitarne. Budynek nie będzie służył do wykładów. Będzie wyłącznie własnością WOPR, nie będzie dzierżawiony, wynajmowany w części ani w całości. WOPR jest płatnikiem VAT i figuruje w ewidencji płatników VAT. Nie prowadzi działalności o charakterze dochodowym. Realizuje misję, jaką są szkolenia ratowników wodnych oraz kursy pozwalające na uzyskanie uprawnień sportów wodnych. Szkolenia są płatne dla uczestników biorących w nich udział. Na opłaty składają się następujące składniki: opłaty stałe, opłaty egzaminacyjne, składki WOPR, itp. Szkolenia na stopnie ratownicze tj. młodszego ratownika WOPR i ratownika WOPR prowadzone są na podstawie Uchwały Zarządu Głównego WOPR oraz decyzji Prezesa WOPR w sprawie szkoleń. Szkolenia na sternika motorowodnego i starszego sternika motorowodnego prowadzone są na podstawie ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej. Kursy motorowodne organizowane są głównie dla ratowników WOPR, którzy podnoszą swoje kwalifikacje. Jednym z wymogów podnoszenia kwalifikacji w ratownictwie wodnym jest posiadanie m.in. jednego patentu i z tego względu Stowarzyszenie organizuje kursy motorowodne. Z kursów tych korzystają także osoby zewnętrzne, które posiadają łodzie i skutery, a dokument jest im niezbędny do uprawiania sportów wodnych. Stowarzyszenie kładzie duży nacisk na profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa na wodach i ochrony środowiska wodnego (nauka pływania dla dzieci i młodzieży, pokazy ratownicze, pogadanki, festyny, itp.). WOPR nie jest jednostką oświatową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00