Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.09.2012, sygn. ITPB3/423-359/12/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-359/12/AW

Czy koszty demontażu, transportu, zainstalowania oraz montażu maszyn i urządzeń wnoszonych do nowopowstałej spółki aportem stanowią koszt uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy (spółka wnosząca aport)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2012 r. (data wpływu 4 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości rozpoznania kosztów podatkowych poniesionych w związku z demontażem, transportem, zainstalowaniem oraz montażem maszyn i urządzeń wnoszonych do nowopowstałej spółki aportem - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości rozpoznania kosztów podatkowych poniesionych w związku z demontażem, transportem, zainstalowaniem oraz montażem maszyn i urządzeń wnoszonych do nowopowstałej spółki aportem.

W przedmiotowym wniosku następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza wnieść aportem do nowopowstałej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której jest głównym udziałowcem (posiada 98% udziałów) zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa, w skład której wchodzą między innym używane środki trwale (maszyny i urządzenia). W zamian za wniesiony aport firma Wnioskodawca otrzyma udziały w wartości, na którą składają się środki trwałe w wartości rynkowej, wycenione przez biegłego rzeczoznawcę, oraz inne składniki majątku. Z przekazaniem środków trwałych będą związane koszty dotyczące demontażu, transportu, montażu oraz zainstalowania wnoszonych aportem maszyn i urządzeń.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00