Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.08.2012, sygn. ITPP2/443-670/12/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-670/12/AW

Wyłączenie z opodatkowania czynności sprzedaży Zakładu Konstrukcji Stalowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 czerwca 2012 r. (data wpływu 8 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania czynności sprzedaży Zakładu Konstrukcji Stalowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 czerwca 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania czynności sprzedaży Zakładu Konstrukcji Stalowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, której działalność produkcyjna zorganizowana jest w dwóch zakładach produkcyjnych: Zakładzie Cynkowni i Zakładzie Konstrukcji Stalowych, zlokalizowanych na nieruchomościach będących Jej własnością. Pozostałe działy pełnią wyłącznie funkcje pomocnicze i w każdym momencie mogą zostać zastąpione usługami zewnętrznymi. Dotychczas każdy z zakładów produkcyjnych zorganizowany był jako wewnętrzna jednostka organizacyjna z wyodrębnieniem głównie funkcji produkcyjnych. Wielokrotne próby sprywatyzowania Spółki nie przyniosły powodzenia, między innymi ze względu na duże zróżnicowanie profilu produkcji wykonywanej w zakładach produkcyjnych. W rzeczywistości profil usług cynkowniczych nie ma związku funkcjonalnego z wykonywaniem konstrukcji stalowych. Żaden z potencjalnych inwestorów nie był tym samym zainteresowany nabyciem akcji Spółki o tak zróżnicowanym profilu produkcji. W związku z niepowodzeniem dotychczasowych działań prywatyzacyjnych, Minister Skarbu Państwa zaakceptował propozycję przeprowadzenia działań restrukturyzacyjnych wskazanych przez Departament Prywatyzacji MSP, a zaproponowanych przez Prezesa Zarządu Spółki, polegającą między innymi na wyodrębnieniu zorganizowanych części przedsiębiorstwa i ich sprzedaży. Rada Nadzorcza Spółki uchwałą z dnia 9 grudnia 2011 r. pozytywnie zaopiniowała harmonogram działań Zarządu zmierzających do wyodrębnienia obu zakładów w zorganizowane części przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00