Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.01.2012, sygn. ITPP1/443-1362b/11/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1362b/11/AJ

Zakres zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 września 2011 r. (data wpływu 3 października 2011 r.), uzupełnionym w dniu 1 grudnia 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 października 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 1 grudnia 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

W złożonym wniosku i uzupełnieniu do niego przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności zawarł Pan z kontrahentem umowę o stałej współpracy i uzyskał status odsprzedawcy (resellera). Kontrahent jest spółką zagraniczną niemającą siedziby w Unii Europejskiej. Jest Pan pośrednikiem kontrahenta w zakresie dystrybucji dokumentów (nazywanych przez niego, jako voucher), które uprawniają do korzystania ze świadczonych przez kontrahenta usług nielimitowanego uploadu i ściągania plików (Konto Premium) z jego serwerów. Zgodnie z umową, jest Pan uprawniony do odsprzedaży voucheru. Wpłaca Pan określoną kwotę w dolarach amerykańskich przez portale płatnicze, na konto bankowe Kontrahenta, który otwiera konto rozliczeniowe dla Pana. Może Pan w dowolnym momencie zamienić wpłaconą kwotę na określoną ilość voucherów. W momencie przekonwertowania pieniędzy na vouchery, kontrahent pomniejsza dokonaną przez Pana wpłatę o wartość wykupionych voucherów, uwzględniając rabat, który został Panu przyznany. Rabat ten ulega zmianie w zależności od wysokości uiszczanych wpłat na konto kontrahenta. Czym wyższe wpłaty tym wyższy rabat. Ma Pan określony termin na wykorzystanie wykupionych Voucherów poprzez ich sprzedaż. W przypadku niesprzedania w określonym terminie przez Przedsiębiorcę wykupionych voucherów cześć z nich może ulec przedawnieniu, a części z nich może zostać przedłużony termin ich wykorzystania. Regulamin kontrahenta przewiduje różne rodzaje Voucherów. np.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00