Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2012, sygn. ITPP1/443-407/12/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-407/12/AJ

Prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących dokonywanej przez pośrednika w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy oraz rozliczenia tej sprzedaży w deklaracji dla podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2012 r. (data wpływu 4 kwietnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących dokonywanej przez pośrednika w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy oraz rozliczenia tej sprzedaży w deklaracji dla podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 kwietnia 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących dokonywanej przez pośrednika w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy oraz rozliczenia tej sprzedaży w deklaracji dla podatku od towarów i usług.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi sprzedaż biletów wstępu na terenie T w C. Zamierza zawrzeć umowę z firmą zewnętrzną (pośrednikiem), która w jej imieniu i na jej rzecz prowadzić będzie sprzedaż biletów wstępu. Sprzedaż biletów kierowana będzie zarówno do osób fizycznych, jak i osób nie będących osobami fizycznymi. Spółka, zgodnie z obowiązującą ją ustawą Prawo zamówień publicznych, wyłoni firmę zewnętrzną (pośrednika), która prowadzić będzie sprzedaż biletów wstępu. Sprzedaż ta prowadzona będzie na terenie i w obiekcie należącym do Spółki. Pośrednik nie będzie miał prawa łączyć sprzedaży biletów wstępu z inną działalnością (sprzedażą) w punktach sprzedaży. Sprzedaż będzie dotyczyła tylko i wyłącznie usługi oferowanej przez Spółkę. Za wykonaną usługę pośrednik będzie otrzymywał wynagrodzenie prowizyjne, na które wystawi Spółce fakturę VAT lub rachunek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00