Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.05.2012, sygn. ITPP1/443-176/12/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-176/12/BJ

Prawo do korekty podatku należnego za 2011r.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 lutego 2012 r. (data wpływu 13 lutego 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korekty podatku należnego za 2011 r. - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korekty podatku należnego za 2011 r.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pani działalność gospodarczą, polegającą na świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, solarium oraz okazjonalnej sprzedaży kosmetyków dla klientek salonu. Począwszy od stycznia roku 2011 wszystkie świadczone usługi ewidencjonowane są na kasie fiskalnej ze stawką 23% VAT, podczas kiedy usługi fryzjerskie objęte są stawką 8%. Po konsultacji z serwisem kas fiskalnych, stwierdziła Pani, iż dokonał on błędnego ustawienia podatku VAT na kasie rejestrującej. W efekcie zaistniałego stanu, w składanych deklaracjach VAT wykazywała Pani obrót w nieprawidłowej stawce oraz zawyżała VAT należny. Stosowanie stawki podatku 23% nie spowodowało zmiany cen świadczonych przez Panią usług, ponieważ nie mogła Pani ustalić cen innych, niż te, które obowiązują w innych salonach fryzjerskich, z uwagi na ewentualną utratę klientów. W chwili obecnej zamierza Pani skorygować złożone deklaracje, wykazując w nich obrót oraz podatek VAT w stawce 8%, w odniesieniu do świadczonych usług fryzjerskich. Podkreśla Pani, że jest możliwe ustalenie wartości świadczonych usług fryzjerskich na podstawie kopii paragonów wydawanych klientom, ponieważ serwisant wprowadził do pamięci kasy fiskalnej zdarzenia gospodarcze, takie jak: mycie włosów, obcięcie włosów, trwała ondulacja, usługi kosmetyczne, usługi solarium, sprzedaż kosmetyków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00