Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2012, sygn. ITPB2/436-11/12/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

Opodatkowanie wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18 stycznia 2012 r. (data wpływu 23 stycznia 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania wniesienia aportu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 stycznia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania wniesienia aportu.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca Sp. z o.o. jest w trakcie przygotowań do otrzymania w formie wkładu niepieniężnego przedsiębiorstwa spółki sp. z o.o. (Spółki Wnoszącej), w skład którego będą wchodzić m.in. znaki towarowe (Znaki) należące do Spółki Wnoszącej.

Działalność przedsiębiorstwa będącego przedmiotem aportu obejmuje dzierżawę, zarządzanie i administrowanie Znakami. W skład tego przedsiębiorstwa wchodzą m.in.: prawo ochronne do Znaków w rozumieniu ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej, związane ze Znakami prawo do pobierania opłat licencyjnych z tytułu korzystania ze Znaków przez podmioty trzecie, środki trwałe, środki pieniężne związane z działalnością przedsiębiorstwa. W ramach aportu przedsiębiorstwa do Spółki zostaną przeniesione także należności i zobowiązania przedsiębiorstwa. Aport może obejmować również inne niż wskazane wyżej elementy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00