Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 17.11.2011, sygn. IPPP3/443-1201/11-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1201/11-2/JF

Wnioskodawca nie ma prawa zastosowania przepisu § 6 rozporządzenia i wystawienia faktury dla nabywanych od kontrahentów usług podlegających rozliczeniu na terytorium Niemiec.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 11.08.2011 r. (data wpływu 05.09.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie samofakturowania - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05.09.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie samofakturowania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (lub Spółka) jest spółką, która posiada siedzibę na terenie Niemiec i jest w tym kraju zarejestrowana na potrzeby podatku od wartości dodanej. Głównym obszarem działalności Wnioskodawcy jest obsługa systemu poboru opłat drogowych na niemieckich autostradach. W ramach tej działalności Spółka zajmuje się poborem przedmiotowych opłat od firm transportowych i przekazywaniem otrzymanych płatności do budżetu Niemiec. W ramach przedmiotowej działalności Wnioskodawca zapewnia również techniczną obsługę omawianego systemu. Usługi świadczone przez Spółkę podlegają opodatkowaniu VAT w Niemczech.

W celu świadczenia przedmiotowych usług Wnioskodawca posługuje się między innymi polskimi podwykonawcami (dalej: Kontrahenci), którzy bezpośrednio na terenie Polski wykonują na rzecz Spółki usługi montażu, demontażu, wymiany lub kontroli urządzeń służących do kalkulacji opłat za przejazdy w samochodach polskich firm. Urządzenia te dokonują kalkulacji wysokości opłaty na podstawie pomiaru długości drogi przebytej przez dany samochód. Polscy Kontrahenci są podatnikami czynnymi zarejestrowanymi w Polsce dla potrzeb VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00