Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2011, sygn. IPPP3/443-1343/11-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1343/11-2/KC
Należy stwierdzić, że aktywność gospodarcza Wnioskodawcy w Polsce oraz wykonywanie czynności opodatkowanych na jej terytorium daje możliwość uznania prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z bieżąca działalnością gospodarczą Wnioskodawcy w Polsce. Zatem, w związku z art. 86 ust. 1 oraz art. 87 ust. 2 ustawy, Wnioskodawca ma prawo do zwrotu podatku VAT w ciągu 60 dni.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19.09.2011 r. (data wpływu 10.10.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności oraz miejsca opodatkowania świadczonych usług oraz dostaw towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10.10.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności oraz miejsca opodatkowani świadczonych usług oraz dostaw towarów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jest podmiotem zajmującym się handlem zbożem, nasionami oleistymi, nasionami roślin strączkowych, paszami i nawozami. Jest to podmiot prawa niemieckiego. Spółka zarejestrowała się także na polski podatek VAT i uzyskała wskazany polski numer NIP, w tym jest zarejestrowana dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych. Odbiorcami towarów od Spółki są zarejestrowani polscy podatnicy podatku VAT, oraz firmy zagraniczne, będące podatnikami podatku VAT w swoim kraju. W sensie ruchu towarów możliwe są, przy posługiwaniu się przez Spółkę polskim numerem NIP, następujące warianty:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right