Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.12.2011, sygn. IPPB2/436-497/11-2/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Należy stwierdzić, iż w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym zastosowanie znajdzie przepis art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, na Spółce nie ciąży obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (o ile nie zmieni się stan faktyczny i prawny).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 03.11.2011 r. (data wpływu 07.11.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zastosowania art. 9 pkt 9 lit. b ustawy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07.11.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zastosowania art. 9 pkt 9 lit. b ustawy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna w toku bieżącej działalności przeprowadzała i zamierza przeprowadzać w przyszłości transakcje kupna i sprzedaży akcji innych spółek. W związku z tym Spółka zawarła z domem maklerskim umowę , na mocy której pełni on rolę podmiotu pośredniczącego w transakcjach kupna i sprzedaży akcji. Zleceniobiorca jest firmą inwestycyjną w rozumieniu art. 3 pkt 33 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 211, poz. 1384 ze zm.) .

W ramach Umowy Zleceniodawca powierzył Zleceniobiorcy, a Zleceniobiorca zobowiązał się pełnić funkcję pośrednika finansowego działającego w imieniu Zleceniodawcy i na rachunek Zleceniodawcy w transakcjach zakupu lub sprzedaży akcji, przy czym Zleceniodawca każdorazowo w odrębnym zleceniu kupna lub sprzedaży ma określać wymagane warunki realizacji poszczególnych transakcji. Ponadto Zleceniodawca umocował Zleceniobiorcę do przyjmowania w imieniu Zleceniodawcy ofert składanych przez podmioty zainteresowane sprzedażą lub zakupem akcji, spełniających warunki określone w zleceniu, a także do wykonania w imieniu Zleceniodawcy umów kupna/sprzedaży akcji, które zostaną zawarte poprzez przyjęcie złożonych ofert.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00